Timetable

  • Jupiler Live Stage
  • Dance Palace (Oh1Oh!)
  • Spektakulair (SMÈRRIG)
  • PulFiction
  • The Jupiler Ballsroom
  • Rosso Rocco
  • Planet Love
  • Boomshakalak Soundsystem
  • FestyLand Acoustic
  • Festival Café
  • Mini Disco
  • Eetertaintent

18:00
18:15
18:30
18:45
19:00
19:15
19:30
19:45
20:00
20:15
20:30
20:45
21:00
21:15
21:30
21:45
22:00
22:15
22:30
22:45
23:00
23:15
23:30
23:45
00:00
00:15
00:30
00:45
01:00

Baby Blue

19:15 - 20:15

Waylon

20:45 - 21:45

De Jeugd Van Tegenwoordig

22:15 - 23:15

The Wetnecks Orchestra (USA)

23:45 - 00:45

Irwan

19:00 - 20:00

CMC$

20:00 - 21:00

Vato Gonzalez & MC Tjen

21:00 - 22:00

Pep & Rash

22:00 - 23:00

La Fuente

23:00 - 00:00

Tony Junior

00:00 - 01:00

Sjannies

19:00 - 20:00

Chimp

20:00 - 21:00

Marshall

21:00 - 22:00

David Ghetto

22:00 - 23:00

DJ Abstract

23:00 - 00:00

SMÈRRIG presents: Nixus & MC Jordan

00:00 - 01:00

Vezpa

19:45 - 20:45

Rilan & The Bombardiers

21:45 - 22:45

Weekend Warriors

23:30 - 00:30

Ballsroom DJ Team

19:00 - 20:00

DJ Jerome

20:00 - 21:30

Jeffrey Heesen

21:30 - 22:00

StukTV

22:00 - 22:50

K-Liber

22:50 - 23:10

It All Started in the Nineties

23:10 - 00:00

The Darkraver

00:00 - 01:00

Project manager

19:00 - 19:45

The Grand East

20:45 - 21:45

St. Tropez

22:30 - 23:15

The Gwoof incl. Rudeboy

00:00 - 01:00

Niels Sterken & Naughty Nik

19:00 - 21:00

Ricket b2b Pete Saunders

21:00 - 23:00

Anil Aras

23:00 - 01:00

Keizer Skarel

19:00 - 19:45

Irie Badeo

19:45 - 20:30

Dawn Panty

20:30 - 21:15

Jimmy Spliff

21:15 - 22:00

Gozert

22:00 - 23:00

King Chubby

23:00 - 00:00

BZB Unplugged

18:30 - 19:15

Robert den Hartigh ft. Cill

20:00 - 20:30

Flemming

21:15 - 21:45

Janique & Niels

22:15 - 22:45

The Grand East

23:15 - 23:45

Verdraaid Vinyl

23:45 - 01:00

Bart en Alex

20:00 - 20:45

Van Binsbergen Trio

21:30 - 22:30

Bart en Alex

23:00 - 23:45

Pret Kabinet

20:00 - 01:00

Rundfunken

18:00 - 21:30

Sweaty Disco

21:30 - 01:00

DJ B&NO vs VAN LARIEKOEK

MC Iceman

MC Jordan

DJ’s Connie & Blyde

Mr. Balls

DJ De Rooie Jager

Percussion by: NoLo

Vocals by: Siggy

Verdraaid Vinyl

DJ Crew On Tour

  • Jupiler Live Stage
  • Dance Palace (Desperados)
  • Spektakulair
  • PulFiction
  • The Jupiler Ballsroom
  • Rosso Rocco
  • Planet Love
  • Boomshakalak Soundsystem
  • FestyLand Acoustic
  • Festival Café
  • Mini Disco
  • Eetertaintent

14:00
14:15
14:30
14:45
15:00
15:15
15:30
15:45
16:00
16:15
16:30
16:45
17:00
17:15
17:30
17:45
18:00
18:15
18:30
18:45
19:00
19:15
19:30
19:45
20:00
20:15
20:30
20:45
21:00
21:15
21:30
21:45
22:00
22:15
22:30
22:45
23:00
23:15
23:30
23:45
00:00
00:15
00:30
00:45
01:00

Andy Frasco (USA)

15:00 - 16:00

Broederliefde

16:45 - 17:45

RONDÉ

18:30 - 19:30

Les Truttes (B)

20:15 - 21:15

BZB

22:00 - 23:00

Memphis Maniacs

23:45 - 01:00

Daster

14:00 - 15:00

LVNDSCAPE

15:00 - 16:15

Mike Williams

16:15 - 17:30

R3hab

17:30 - 18:45

Brooks

18:45 - 20:00

Kris Kross Amsterdam

20:00 - 21:15

Julian Jordan

21:15 - 22:30

Tujamo (DE)

22:30 - 23:45

LNY TNZ

23:45 - 01:00

Loud’N Bright

14:00 - 15:30

The Boy Next Door

15:30 - 16:45

The Partysquad

16:45 - 17:55

SFB

17:55 - 18:15

Lady Bee

18:15 - 19:15

Childsplay

19:15 - 20:15

Kraantje Pappie

20:15 - 20:45

Puinhoop Kollektiv

20:45 - 21:40

Jebroer

21:40 - 22:10

Outsiders

22:10 - 23:00

Caldèras

16:00 - 17:00

EUT

18:00 - 18:45

Mariachi Reloaded

19:30 - 20:30

Indian Askin

21:30 - 22:30

Navarone

23:30 - 00:30

Ballsroom DJ Team

14:00 - 15:45

De Lievelings DJ’s van je Zusje

15:45 - 17:00

John West & Lange Frans

17:00 - 17:30

Lanterfantje

17:30 - 18:15

Snollebollekes

18:15 - 18:45

Noise Cartel

18:45 - 19:45

Arno Sloot

19:45 - 20:00

Her00s From the Zer00s

20:00 - 21:00

Dansado & De Feestneger

21:00 - 22:00

Zanger Bas

22:00 - 22:20

PLN-B

22:20 - 23:00

Raymon Hermans

23:00 - 23:30

Hardstyle John

23:30 - 00:00

Heavy Hoempa

15:30 - 16:15

The Royal Engineers

17:15 - 18:00

Motörheads (tribute)

18:45 - 19:30

Palmsy

20:30 - 21:30

Dokter Watjes

22:30 - 23:30

The 101’s

00:15 - 01:00

Niels Sterken & Naughty Nik

14:00 - 15:00

Petterson

15:00 - 17:00

Paulie B

17:00 - 19:00

Niels Sterken & Naughty Nik

19:00 - 21:00

Ici Sans Merci

21:00 - 23:00

Secret Cinema

23:00 - 01:00

Gozert

14:00 - 16:00

Keizer Skarel

16:00 - 17:00

Dr. Robinson

17:00 - 18:00

Oaks

18:00 - 18:45

Jimmy Spliff

18:45 - 19:45

Jahroon

19:45 - 20:45

King Chubby

20:45 - 22:00

Dawn Panty

22:00 - 23:00

Boomshakalak Allstars

23:00 - 00:30

Fritz & Danny

14:30 - 15:00

Beat The Stones

15:45 - 16:15

Van Binsbergen Trio

17:00 - 17:30

Andy Frasco (USA)

18:15 - 18:45

Dokter Watjes

19:30 - 20:00

Navarone

20:45 - 21:15

Rex Pharao

22:00 - 22:30

De Paloma’s

23:15 - 23:45

Navarone

23:30 - 00:30

DJ Forty-Five

23:45 - 01:00

R.U.M. XL

15:00 - 16:00

R.U.M. XL

17:00 - 18:00

R.U.M. XL

19:00 - 20:00

R.U.M. XL

21:00 - 22:00

Pret Kabinet

15:00 - 23:00

Los Gringos Del Mambo

14:00 - 16:00

Rundfunken

16:00 - 19:00

Tropical Party Sound System

19:00 - 22:00

Sweaty Disco

22:00 - 01:00

DJ B&NO vs VAN LARIEKOEK

MC Robbie Rise

DJ’s Connie & Blyde

Mr. Balls

DJ De Rooie Jager

Vocals by: Siggy

Percussion by: NoLo

Verdraaid Vinyl

Hitmaestro